Ja dodaties ceļojumā

Rīcība zemestrīces gadījumā

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, ņemot vērā ārvalstu pieredzi, ir sagatavojis informāciju par rīcību iespējamas zemestrīces gadījumā. Zemestrīce ilgst neilgu laiku, tāpēc ir svarīgi jau iepriekš iepazīties ar rekomendācijām, ko darīt zemestrīces gadījumā. Taču iedzīvotājiem vajadzētu ņemt vērā, ka gadījumā, ja pastāvēs iespējami zemestrīces draudi, par to brīdinās oficiāli valsts dienesti, nevajadzētu radīt satraukumu, uzticoties gaišreģu un prognozētāju minējumiem.

Ugunsgrēks metro vagonā

Sajūtot vagonā dūmus, pa iekšējo sakaru sistēmu nekavējoties paziņojiet to vilciena vadītājam. Tālāk rīkojieties atbilstoši viņa norādījumiem. Ja vagons ir sadūmots, elpojiet caur kabatas lakatiņu, piedurkni vai kādu auduma gabalu. Visiem iespējamajiem līdzekļiem centieties novērst paniku. Kamēr vilciens atrodas tunelī, palieciet savā vietā.

Ugunsgrēks uz kuģa

Pēc paziņojuma par ugunsgrēku paņemiet glābšanas vesti, kura parasti glabājas kajītē, un dodieties uz klāju pie glābšanas laivām. Ja gaitenis ir stipri piedūmots vai ir deg ar atklātu liesmu un aiziet no kajītes nav iespējams, cieši aizveriet durvis un mēģiniet tikt laukā caur iluminatoru. Ja tas nav iespējams, ietinieties mitrā segā vai dvielī, aizturiet elpu un mēģiniet izskriet caur uguni un dūmiem.

Ugunsgrēks lidmašīnā

Klausieties un izpildiet ekipāžas locekļu pavēles. Piesedziet ķermeņa atklātās vietas ar apģērbu vai pledu, lai aizsargātu pret apdegumiem. Lai sargātos no dūmiem, ejiet pieliecies vai rāpojiet tuvākās izejas virzienā. Kad lidmašīna nolaidusies un apstājusies, nekavējoties to atstājiet.