Vakar dzēsti 14 ugunsgrēkiPrint

14.07.2020

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 13. jūlija plkst. 6.30 līdz 14. jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 42 izsaukumus – 14 uz ugunsgrēku, tai skaitā, viena meža ugunsgrēka dzēšanu, 23 uz glābšanas darbiem, bet pieci izsaukums bija maldinājumi.

Vakar plkst. 23.24 VUGD saņēma izsaukumu uz Olaines novadu, kur cilvēks bija apmaldījies mežā. Sadarbībā ar Valsts policijas darbiniekiem, cilvēks tika atrasts un nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

VUGD atgādina – dodoties mežā sēņot vai ogot, jāatceras par drošību un līdzi jāņem uzlādēts mobilais telefons, lai nepieciešamības gadījumā varētu izsaukt operatīvos dienestus pa tālruni 112! Ja saprotat, ka pašu spēkiem nespēsiet izkļūt no meža, zvaniet glābējiem un nosauciet tiem pēc iespējas konkrētākus orientierus – kurā vietā Jūs iegājāt mežā, cik ilgi esat uzturējies mežā, kādus dabas vai cilvēka veidotus objektus Jūs esat šķērsojis vai tiem pagājis garām.Šī informācija palīdzēs ugunsdzēsējiem glābējiem Jūs atrast!

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, koks un zemsedze, elektrosadales skapis dzīvojamā mājā, vieglā automašīna, siens, piededzis ēdiens, dārza māja, loga rāmis, prožektors, šķūnis.

Glābjot bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušus dzīvniekus, vakar ugunsdzēsēji glābēji Kuldīgas novadā nocēla no ligzdas ievainotu stārķu mazuli, Jelgavas novadā izcēla kaķi, kurš bija iekritis dūmvadā, notvēra un palaida brīvībā meža masīvā čūsku, kas atradās lauku virtuvē, bet Krustpils novadā no divus metrus dziļas akas izcēla suni un nodeva saimniekam.