Naktī ugunsgrēkā Valkas novadā cieta cilvēksPrint

30.07.2019

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 29.jūlija plkst. 6.30 līdz 30.jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 58 izsaukumus – 20 uz ugunsgrēku dzēšanu, 26 uz glābšanas darbiem un 12  izsaukumi bija maldinoši.

Naktī plkst. 1.41 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Valkas novadu, kur dzīvojamā mājā bija jūtami dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg viens no ēkas dzīvokļiem 10m2 platībā. izmantojot kāpnes, ugunsdzēsēji glābēji no ēkas otrā stāva izglāba vienu cilvēku un suni. Pirms VUGD ierašanās no sadūmotās ēkas saviem spēkiem evakuējās trīs cilvēki, no kuriem viens bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 3.18 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju parūpēties par savu drošību un uzstādīt mājoklī vismaz vienu dūmu detektoru, kurš, reaģējot uz ugunsgrēkā radušos sadūmojumu, ar ilgu un skaļu signālu brīdinās par izcēlušos nelaimi, tādejādi pievēršot cilvēku uzmanību, ļaujot pašiem izglābties un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus! No 2020.gada 1.janvāra visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, tāpēc VUGD aicina neatlikt rūpes par savu un līdzcilvēku drošību uz vēlāku laiku un jau šodien uzstādīt mājoklī dūmu detektoru!

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, skaidas, fritieris, trīs gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, riepas, meža zemsedze, dīvāns, kūpinātava un sēta, motorollers, trīs vieglās automašīnas, kravas automašīna, kombains, dzīvojamā māja.

Saskaņā ar VUGD statistiku, šogad no ūdenstilpēm izcelti 60 noslīkuši cilvēki! Vakardien ugunsdzēsēji glābēji devās uz diviem izsaukumiem saistībā ar slīkstošiem vai jau noslīkušiem cilvēkiem. Jūrmalā kāds cilvēks bija devies peldēties jūrā, bet kādu laiku jau nebija redzams. Kamēr ugunsdzēsēji glābēji kopā ar pludmales glābējiem pārmeklēja apkārtni, pludmales apmeklētāji noslīkušo cilvēku atrada un nogādāja krastā, kur NMPD mediķi konstatēja viņa nāvi. Savukārt Krimuldas novadā ugunsdzēsēji glābēji no ūdens izcēla noslīkušu cilvēku un nodeva Valsts policijas darbiniekiem.

VUGD aicina, atpūšoties pie ūdens un dodoties peldēties, neaizmirst par drošību un gadījumā, ja redzat, ka cilvēks slīkst, nekavējoties zvaniet 112!