Vakardien Rīgā, degot automašīnai, cieta cilvēksPrint

11.06.2019

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 10.jūnija plkst. 6.30 līdz 11.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 67 izsaukumus, no kuriem 35 bija uz ugunsgrēku dzēšanu, 20 uz glābšanas darbiem un 12 maldinājumi.

Plkst. 14.43 tika saņemts izsaukums uz Ķekavas novada Baložiem, kur, saskaņā ar sākotnējo informāciju, dega sausā zāle. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg meža zemsedze un mežs un pastāv liesmu izplatīšanās draudi. Ugunsgrēka dzēšanas darbus apgrūtināja sarežģītā piekļūšana pie notikuma vietas un ūdens pievešana kūdrainā ceļa dēļ. Plkst. 19.23 ugunsgrēks tika lokalizēts un tā degšanas platība bija 3 hektāri. Ugunsgrēka dzēšanas darbos iesaistījās arī Valsts meža dienests un vietējā uzņēmuma tehnika. Šodien ugunsgrēka likvidācijas darbi tiks turpināti.

Plkst. 15.26 VUGD saņēma izsaukumu Rīgā par to, ka deg vieglā automašīna. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka vieglā automašīna deg 3m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 16.33 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, papeļu pūkas, sausā zāle, siens, kūdra, plastmasas tualetes vāks, celms, elektrības stabs un stārķu ligzda, sodrēji ēkas dūmvadā, bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, dzelzceļa sliežu gulšņi, krūmu zemsedze un sausā zāle, šķelda, vieglā automašīna, dzīvojamās mājas ārsiena, pagraba jumta konstrukcijas un sausā zāle, dārza māja un sausā zāle.

Palīdzot nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem, vakardien ugunsdzēsēji glābēji Daugavpilī no apmēram 6m augsta koka nocēla kaķi, kurš saviem spēkiem netika lejā, noķēra dzīvojamās mājas garāžā iemaldījušos čūsku un no neapsaimniekotas ēkas otrā stāva loga nocēla mazu kaķēnu, bet Skrundas novadā no apmēram 1m dziļas akas izcēla tajā iekritušu kazu.