Svētdien ugunsgrēkā Neretas novadā cieta divi cilvēkiPrint

10.06.2019

Aizvadītajās dienās, laika posmā no šī gada 8.jūnija plkst. 6.30 līdz 10.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 130 izsaukumus, no kuriem 54 bija uz ugunsgrēku dzēšanu, 47 uz glābšanas darbiem un 29 no izsaukumiem bija maldinājumi.

Vakar plkst. 10.30 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Neretas novadā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu dzīvojamā mājā deg dzīvoklis 30m2 platībā. Ar trīsposmu izbīdāmo kāpņu palīdzību no ēkas otrā stāva tika izglābti trīs cilvēki, bet iznests – viens cilvēks. Divi no izglābtajiem cilvēkiem bija cietuši ugunsgrēkā un tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 15.33 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 22.11 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu Rīgā, kur daudzstāvu dzīvojamā mājā pa logu nāca dūmi. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēs, ka vienā no ēkas dzīvokļiem deg bez uzraudzības uz ieslēgtas plīts atstāts ēdiens 0,01m2 platībā. No piedūmotā dzīvokļa tika izglābts cilvēks, kurš tika nodots NMPD darbiniekiem. Plkst. 23.15 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 23.19 tika saņemts izsaukums uz Apes novada Trapenes pagastu, kur dega koka šķūnis, kas apšūts ar šīferi un kurā atradās pērnais siens, kopumā 700m2 platībā. Šorīt plkst. 7.57 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst. 14.06 VUGD saņēma izsaukumu uz Gulbenes novada Stradu pagasta, kur dega metāla angārā izvietots kokapstrādes cehs 1000m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta trīs ugunsdzēsēji glābēji, kur tika nodoti NMPD darbiniekiem. Plkst. 21.00 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien Rundāles novadā ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpes izglāba cilvēku, kurš bija sapinies ūdenszālēs un saviem spēkiem nespēja nokļūt krastā, un nodeva NMPD darbiniekiem.