Vakardien dzēsti divi paaugstinātas bīstamības ugunsgrēkiPrint

26.07.2019

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 25.jūlija plkst. 6.30 līdz 26.jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 53 izsaukumus – 18 uz ugunsgrēku dzēšanu, 28 uz glābšanas darbiem un septiņi  izsaukumi bija maldinoši.

Vakardien plkst. 8.46 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Bajāru ielu Rīgā, kur dzīvojamās mājas pazemes autostāvvietā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ēkas pazemes autostāvvietā dega griesti 80m2 platībā un divas vieglās automašīnas ar riepām 10m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no sadūmotās ēkas izglāba divus cilvēkus un divus kaķus, bet 42 cilvēki tika evakuēti. Plkst. 12.42 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 10.52 VUGD saņēma izsaukumu uz Satiksmes ielu Jūrmalā, kur dega šķūnis un bija redzamas liesmas. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg dzīvojamā māja ar piebūvētu saimniecības ēku 180m2 platībā. Ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās no liesmām nosargāt blakus esošo ēku. Plkst. 13.39 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, siena kaudze, dīvāns, bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, siltumnīca, trīs dārza mājas, ēkas ārsienas siltinājums, ciklons ar skaidām, pirts, šķūnis, dzīvojamās ēkas jumts.

Palīdzot nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem, vakardien ugunsdzēsēji glābēji Jelgavā atbrīvoja ventilācijas šahtā iesprūdušu putnu, Ogrē atbrīvoja putnu, kas vairākas dienas bija iesprūdis starp dzīvojamās mājas stāviem esošajos stikla blokos, Liepājā atbrīvoja striķī sapinušos putnu, Rojas novadā notvēra ēkā ielīdušu čūsku un palaida brīvībā, Talsos izcēla ēka šahtā iekritušu kaķi, Mazsalacā atbrīvoja 15 metru augstumā striķī sapinušos stārķi, Valmierā atbrīvoja slūžu caurtekā iekritušus pīlēnus un Rīgā nocēla no kokiem divus kaķus.