Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji saņēma 46 izsaukumusPrint

25.07.2019

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 24.jūlija plkst. 6.30 līdz 25.jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 46 izsaukumus – 15 uz ugunsgrēku dzēšanu, 20 uz glābšanas darbiem un 11  izsaukumi bija maldinoši.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sausā zāle, zaru kaudze, divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, siena prese, piecas vieglās automašīnas un pirts.

Vakardien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība vairākkārt bija nepieciešama nelaimē nokļuvušiem cilvēkiem. Plkst. 10.53 tika saņemts izsaukums uz Spīdolas ielu Liepājā, kur mazam bērnam bija iestrēdzis pirksts rotaļlietā – izmantojot knaibles, ugunsdzēsēji glābēji bērna pirkstu atbrīvoja. Plkst. 15.41 tika saņemts izsaukums uz Jūrmalu, kur bērns bija iegājis pārāk tālu jūrā un tuvinieki satraucās, ka saviem spēkiem bērns netiks krastā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka bērns saviem spēkiem bija ticis krastā. Savukārt plkst. 17.47 tika saņemts izsaukums uz Tūju, kur apmēram 500 metrus no krasta jūrā bija apgāzusies laiva ar cilvēku tajā – cilvēkam izdevās tikt krastā saviem spēkiem.

VUGD aicina, atpūšoties pie ūdens un dodoties peldēties, neaizmirt par drošību, kā arī, atpūšoties pie ūdens, uzmanīt bērnus! Gadījumā, ja nepieciešama operatīvo dienestu palīdzība, nekavējoties zvaniet 112!

Palīdzot nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem, vakardien ugunsdzēsēji glābēji Rīgā atbrīvoja makšķerauklā sapinušos gulbi, Ventspilī atbrīvoja kamīnā iestrēgušu kaķi, bet Daugavpilī atbrīvoja automašīnas motora nodalījumā iestrēguši kaķi un nocēla no koka kaķi, kurš saviem spēkiem netika lejā.