XVI jauno ugunsdzēsēju glābēju salidojums BaltkrievijāPrint

03.08.2018

No 11.07. – 21.07.2018. Latvijas jauno ugunsdzēsēju komanda piedalījās XVI Starptautiskajā jauno ugunsdzēsēju glābēju salidojumā, kurš notika Baltkrievijā, Gomeļā. Šogad salidojumā piedalījās 13 komandas no Azerbaidžānas, Armēnijas, Bulgārijas, Vācijas, Gruzijas, Itālijas, Kazahstānas, Polijas, Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Sanktpēterburgas un Latvijas. Latviju pārstāvēja septiņi Rūjienas un Naukšēnu novada jaunieši – Krista Strode, Krista Šillere, Hanna Nikola Gaile, Amanda Čākure, Kristaps Pētersons, Ralfs Muska un Rolands Reiziņš.

Šis salidojums mūsu jauniešiem ir īpašs, jo gatavošanās process ir darbietilpīgs, daudzpusīgs un interesants. Salidojuma laikā jaunieši prezentē savu valsti caur teatralizētu uzvedumu. Sacenšas ugunsdzēsības, tūrisma un veiklības stafetēs, kas prasa labu fizisko sagatavotību, prasmi rīkoties ar elpošanas aparātiem, karabīnēm, būt veikliem, precīziem, neatlaidīgiem un psiholoģiski noturīgiem. Pirmās neatliekamās palīdzības konkursā ir jāparāda savas zināšanas, prasmes pirmās palīdzības sniegšanā, situācijas izvērtēšanā un jādemonstrē labs, organizēts komandas darbs. Plakāta veidošanā svarīgs ir katrs komandas dalībnieks, jo tēma zināma, ir tikai dienu pirms konkursa. Gatavošanās sākas jau iepriekšējā vakarā, kur vienā no istabām tiek veidota skice, sadalīti darba pienākumi, kurš zīmēs, kurš krāsos, kurš veidos burtus... Veiklības stafete un plakāts mums šogad visveiksmīgākais, jo tur ieguvām 3. vietas.

Ārpus konkursa ir glābšana uz ūdens, un stafete baseinā. Šogad manekenu no ūdens prasmīgi izvilka Rolands un Kristaps. Viņiem tā bija pirmā pieredze, bet rezultātu uzrādīja ļoti labu. Vēl jāpiemin Mis un Misters konkurss. Šī konkursa ietvaros jauniešiem jāsniedz īsa vizītkarte par sevi, jādemonstrē kāds no saviem talantiem, jāatbild uz jautājumiem. Mis konkursā Latviju pārstāvēja Krista Šillere, kura ļoti profesionāli nodemonstrēja teatralizētu priekšnesumu un ieguva nosaukumu ‘’Miss pilnība’’. Par salidojuma sportiskāko Misteru kļuva Rolands Reiziņš, kurš parādīja ne tikai labu sportisko sniegumu, bet atklāja arī savu daudzveidīgo iekšējo pasauli.

Kopvērtējumā ieguvām 6.vietu un pārliecību, ka mēs varam būt līdzvērtīgi konkurenti citām valstīm.