Valkā norisinājās 42. Baltijas čempionāts ugunsdzēsības sportāPrint

20.08.2018

2018. gadā no 8. līdz 10. augustam Valkā norisinājās 42. Baltijas čempionāts ugunsdzēsības sportā. Baltijas čempionātā piedalījās trīs Baltijas valstis un viesi no Polijas (vīriešu komanda), Čehijas un Baltkrievijas jauniešu komandas.

Par Baltijas valstu čempionu kļuva Latvijas komanda, vinnējot gan vīriešu, gan jauniešu konkurencē, otro vietu ieguva – Lietuvas komanda, trešajā vietā palika Igaunijas komanda.

Vīriešu konkurencē Kurzemes reģiona brigādes Valmieras daļas nodaļas komandieris seržants Oskars Reiziņš kļuva par Baltijas čempionu āķkāpnēs un izcīnīja otro vietu 100 m šķēršļu joslas pārvarēšanā.  Latvijas komanda vinnēja disciplīnā – izvēršanās no motorsūkņa.

Jauniešu konkurencē mūsu jaunieši kopvērtējumā vinnēja visās četras disciplīnās. Individuāli izcīnītas sešas pirmās vietas, piecas otrās un divas trešās vietas.Ugunsdzēsības stafetē un izvēršanās no motorsūkņa jaunieši no Latvijas arī ieguva pirmo vietu. 

100 m šķēršļu joslas pārvarēšana:

Jaunākā grupa:

I vieta – Patriks Danenbergs-Dambergs

II vieta – Daniels Gruntiņš

Vidējā grupa:

I vieta – Dmitrijs Mickevičs

II vieta – Roberts Špiguns

III vieta – Mārtiņš Lastovskis

Vecākā grupa:

I vieta – Alvis Siliņš

II vieta – Romāns Trofimovičs

Āķkāpnes:

Jaunākā grupa:

I vieta – Patriks Danenbergs-Dambergs

II vieta – Daniels Gruntiņš

Vidējā grupa:

I vieta – Roberts Špiguns

II vieta – Dmitrijs Mickevičs

Vecākā grupa:

I vieta – Romāns Trofimovičs

III vieta – Alvis Siliņš

Meiteņu komanda, kura startēja ārpus konkurence individuāli arī izcīnīja sešas pirmās vietas, divas otrās un trīs trešās vietas. Ugunsdzēsības stafetē meitenes izcīnīja pirmo vietu un izvēršanās no motorsūkņa palika otrajā vietā. 

Treneri – Aleksandrs Kļitončiks (Rīga), Vikentijs Rozgaļs (Alsunga), Juris Špiguns (Kuldīga) un Linda Čakure (Naukšēni-Rūjiena).