Individuālie aizsardzības līdzekļiPrint

-------

Higiēniskās sejas maskas

  • gatavo no auduma vai citiem plaši pieejamiem tekstilmateriāliem.  Šādas higiēniskās  sejas maskas vai citi sejas pārklāji var samazināt no inficētās personas elpceļiem izdalīto gaisa pilienu nonākšanu vidē.
  • Higiēniskās sejas maskas nav paredzētas veselības aprūpes speciālistiem vai personām ar apstiprinātu COVID infekciju. Higiēniskās maskas nav medicīnas ierīce vai individuālais aizsardzības līdzeklis un tām nav noteikti starptautiskie, tai skaitā Eiropas Savienības standarti kvalitātes prasībām. Vairākums pētījumu pierāda, ka pašdarinātās sejas maskas ir mazāk efektīvas kā medicīniskās maskas vai individuālie aizsardzības līdzekļi. 

Higiēnisko sejas masku lietošana:

1. Higiēniskā maska paredzēta kā papildus līdzeklis jau valdības noteiktajām sociālās distancēšanās un personīgās higiēnas normām. Noteiktie pienākumi attiecībā uz roku mazgāšanu un distances ievērošanu NETIEK atcelti un to ievērošana ir būtiska, arī lietojot higiēniskās maskas.

2. Higiēniskā sejas maska var kalpot kā infekcijas izplatīšanās mazināšanas līdzeklis sabiedrībā, samazinot elpceļu pilienu izdalīšanos no inficētajām personām, kas var pat nezināt, ka ir inficētas.

3. Higiēniskās maskas lietojamas publiskās vietās, jo īpaši apmeklējot slēgtas telpas, piemēram, veikalus, tirdzniecības centrus, tirgus u.tml., kā arī izmantojot sabiedrisko transportu un citās vietās, kur nav iespējams nodrošināt 2 m distanci.

4. Higiēniskā sejas maska nav GARANTIJA, ka tās  valkātājs tiks pasargāts no inficēšanāsar Covid -19, bet tā būs papildu drošības pasākums jūsu aizsardzībai.

 

Informācija higiēnisko sejas masku ražotājiem un tirgotājiem:

Higiēnisko masku un to pielietošanas metožu aprakstā būtu jāizvairās no maldīga iespaida, ka šī maska ir individuālās aizsardzības līdzeklis vai medicīnas ierīce. Īpaša uzmanība jāvelta preces nosaukumam un aprakstam, lai tai nepiedēvētu nepierādītu aizsargājošu funkciju. Ražotājiem ir svarīgi apzināties, ka higiēniskās maskas nevar ievietot tirgū kā medicīnas ierīces vai individuālos aizsardzības līdzekļus, kā arī tās nevar reklamēt, tām piedāvājot attiecīgās īpašības vai aizsargefektus.

----------

Higiēniskās sejas maska pilienu izplatības ierobežošanai (specifikācija)

----------

Aicinām komersantus iepazīties ar Tehniskajām specifikācijām individuālās aizsardzības līdzekļiem un dezinfekcijas līdzekļiem

Lai ražotu un piegādātu individuālās aizsardzības un dezinfekcijas līdzekļus, ir jāievēro prasības, kas noteiktas standartos. Saite uz LVS standartiem (bez maksas) https://www.lvs.lv/news/214

Piedāvājumus aicinām sūtīt Aizsardzības ministrijai: mod.gov.lvindustrija

---------

Starpinstitūciju darbības koordinācijas grupā apstiprināts algoritms par individuālo aizsardzības līdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu iegādi, uzglabāšanu un izdali, kā arī ir izveidots saraksts ar nepieciešamajiem IAL un to atvieglotām tehniskajām specifikācijām.

Sēdes par individuālo aizsardzības līdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu iegādes, uzglabāšanas un izdales algoritmu protokols

 

Individuālo aizsardzības līdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu iegādes, uzglabāšanas un izdales algoritms (papildināts)