Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta CBRNE un cilvēku izraisīto katastrofu glābšanas darbu reaģēšanas spēju kapacitātes stiprināšana (CBRNE, VUGD/IDF/2016/9)Print

01.12.2016

Iekšējās drošības fonda programmas ietvaros Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests īsteno projektu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta CBRNE un cilvēku izraisīto katastrofu glābšanas darbu reaģēšanas spēju kapacitātes stiprināšana” (CBRNE, VUGD/IDF/2016/9).

Projektā vispārīgais mērķis ir uzlabot civilo aizsardzību CBRNE apdraudējumu un cilvēku izraisīto katastrofu glābšanas darbu gadījumā.

Projekta tiešais mērķis ir uzlabot VUGD reaģēšanas spējas CBRNE apdraudējumu un cilvēku izraisīto katastrofu glābšanas darbu gadījumā.

Projekta realizācijas laiks: 10.10.2016. – 31.12.2018.

Projekta finansējums: 5 898 780 eiro (fonda finansējums – 4 424 085 EUR; valsts līdzfinansējums – 1 474 695 EUR)

Projekta aktivitātes: projektā plānots pilnveidot VUGD reaģēšanas spējas un kapacitāti, iepērkot glābšanas darbiem un CBRNE avāriju seku likvidēšanas darbiem vajadzīgo tehniku un aprīkojumu. Projekta ietvaros plānots iegādāties 6 ķīmisko avāriju automašīnas, 5 glābšanas darbu automašīnas ar speciālo aprīkojumu un 4 CBRNE konteinertipa piekabes ar speciālo aprīkojumu.

__________________________________________________________________________________________________________________________

Preses relīzes

VUGD papildina specializēto transportlīdzekļu klāstu ar trim specializētām CBRNE konteinertipa piekabēm

VUGD papildina specializēto transportlīdzekļu klāstu ar trim ķīmijas automobiļiem

VUGD papildina specializēto transportlīdzekļu klāstu ar astoņiem jauniem automobiļiem

VUGD papildina specializēto transportlīdzekļu klāstu ar konteinertipa piekabēm

__________________________________________________________________________________________________________________________

2017.gada 31.jūlijā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests projekta “CBRNE” ietvaros saņēma 3 ķīmisko avāriju automašīnas un 5 glābšanas darbu automašīnas (4x4). Plānots, ka 2018.gada vasarā tiks piegādāta atlikusī projektā plānotā tehnika – 3 ķīmisko avāriju automašīnas un 4 CBRNE konteinertipa piekabes.

__________________________________________________________________________________________________________________________

2018.gada aprīlī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma pirmo no četrām CBRNE konteinertipa piekabēm ar kurām drīzumā izsaukumā dosies ugunsdzēsēji glābēji no Rīgas, Liepājas, Daugavpils un Valmieras.

__________________________________________________________________________________________________________________________

13.augustā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma trīs specializētos ķīmijas automobiļus, ar kuriem drīzumā uz izsaukumiem varēs doties ugunsdzēsēji glābēji no Zemgales Vidzemes un Kurzemes reģiona brigādēm. Turpinot papildināt specializēto transportlīdzekļu klāstu ar jaunu tehniku un aprīkojumu, projekta ietvaros šā gada septembrī tiks piegādātas vēl trīs no kopumā četrām ķīmisko, bioloģisko, radioloģisko un kodolmateriālu konteinertipa piekabēm.Jaunie specializētie transportlīdzekļi ir pilnībā aprīkoti ar modernākajām glābšanas un dzēšanas ierīcēm, kā arī pielāgoti VUGD vajadzībām.

2018.gada oktobrī VUGD saņēma noslēdzošās trīs no četrām plānotajām CBRNE konteinertipa piekabēm ar kurām drīzumā izsaukumā dosies ugunsdzēsēji glābēji no Liepājas, Daugavpils un Jelgavas.
 
Šīs bija noslēdzošās projektā plānotās tehnikas vienības. Kopumā projekta ietvaros tika iegādātas seši ķīmiskie automobiļi, pieci glābšanas automobiļi ar papildus aprīkojumu, kā arī četras CBRNE konteinertipa piekabes ar aprīkojumu, kas ievērojami paaugstina VUGD spējas reaģēt uz CBRNE saistītiem notikumiem. Projekta ietvaros iegādātā speciālā glābšanas tehnika ir izvietota visos reģionos un tie ir pilnībā aprīkoti ar modernākajām glābšanas ierīcēm, kā arī pielāgoti VUGD vajadzībām.