Ugunsgrēks metro vagonāPrint

Sajūtot vagonā dūmus, pa iekšējo sakaru sistēmu nekavējoties paziņojiet to vilciena vadītājam. Tālāk rīkojieties atbilstoši viņa norādījumiem.

Ja vagons ir sadūmots, elpojiet caur kabatas lakatiņu, piedurkni vai kādu auduma gabalu.

Visiem iespējamajiem līdzekļiem centieties novērst paniku. Kamēr vilciens atrodas tunelī, palieciet savā vietā.

Ja vagonā redzama atklāta uguns, pamēģiniet to nodzēst ar ugunsdzēšamo aparātu. Ugunsdzēšamais aparāts atrodas katrā vagonā, tā atrašanās vieta ir apzīmēta ar norādījuma zīmi.

Vagonu ar stopkrānu nedrīkst apturēt tunelī, tas ļoti sarežģī evakuāciju. Ja vilciens apstājies tunelī, vagonu drīkst atstāt tikai pēc vilciena vadītāja atļaujas. Līdz sprieguma atslēgšanai centieties nepieskarties vagona metāliskajām daļām, tās var būt zem sprieguma.

Kad saņemta vilciena vadītāja atļauja, atstājiet vagonu. Ja nav iespējams atvērt durvis, izsitiet logu un pametiet vagonu pa to.

Virzieties gar sliedēm uz tuvāko metro staciju, cenšoties nepieskarties elektrisko vadu šinām, kuras atrodas blakus sliedēm. Esiet ļoti uzmanīgi. Nav izslēgta iespēja, ka sliežu ceļu krustojumā var parādīties braucošs vilciens. Tādā gadījumā nepieciešams iespiesties kādā no tuneļa nišām.