Ugunsgrēkā Priekuļu novadā gāja bojā cilvēksPrint

26.05.2020

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 25. maija plkst. 6.30 līdz 26. maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 38 izsaukumus – 16 uz ugunsgrēku dzēšanu, 13 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst. 23.10 VUGD saņēma izsaukumu uz Priekuļu novadu, kur daudzstāvu dzīvojamās mājas kāpņu telpā bija pamanīti dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka piecstāvu mājas dzīvoklī deg mēbeles un sadzīves mantas 30m2 platībā un ir izveidojies spēcīgs sadūmojums. Ugunsdzēsēji glābēji no degošā dzīvokļa iznesa cilvēku, kuram Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi konstatēja nāvi. No piedūmotās ēkas tika evakuēti 12 cilvēki. Plkst. 00.33 ugunsgrēks tika likvidēts.

Dzīvoklī, kurā notika ugunsnelaime, dūmu detektors nebija uzstādīts. VUGD atgādina, ka no šā gada 1.janvāra visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu! Dūmu detektors ar skaļu skaņas signālu vēstīs par telpās izveidojušos sadūmojumu, lai varētu laikus evakuēties no bīstamās vides un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, kūla, elektroinstalācijas vadi, trīs vieglās automašīnas, piededzis ēdiens, sadzīves mantas uz balkona, veranda.