Vakar ugunsgrēkā Daugavpilī izglābti divi cilvēkiPrint

19.05.2020

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. maija plkst. 6.30 līdz 19. maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 41 izsaukumu – 19 uz ugunsgrēku dzēšanu, 16 uz glābšanas darbiem, bet seši izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst. 10.47 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Daugavpilī, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka no divstāvu ēkas ceļas dūmi un otrā stāva dzīvoklī deg sadzīves mantas 8m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotā dzīvokļa izglāba divus cilvēkus, kuri bija cietuši un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 12.11 ugunsgrēks likvidēts. Notikuma vietā tika noskaidrots, ka mājokļa iemītnieki bija iegādājušies dūmu detektoru, taču ierīce nebija uzstādīta.

VUGD atgādina: degšanas produkti ir kaitīgi veselībai un var apdraudēt dzīvību!No šā gada 1. janvāra visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu!Dūmu detektors ar skaļu skaņas signālu vēstīs par telpās izveidojušos sadūmojumu, lai varētu laikus evakuēties no bīstamās vides un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus. Parūpējieties, lai dūmu detektori tiktu uzstādīti un būtu darba kārtībā!

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, divos gadījumos sodrēji dzīvojamās mājas dūmvadā, skudru pūznis, meža zemsedze un celmi, kūla un koki, ledusskapis, vieglā automašīna, gulta, sadzīves mantas uz balkona, divos gadījumos piededzis ēdiens, niedres.

Vakar VUGD saņēma izsaukumu uz Babītes novada Babītes pagastu, kur mežā bija atrasti pieci 750ml stikla trauki ar nezināmas izcelsmes pulverim līdzīgu vielu, turklāt viens no traukiem bija bojāts. Ugunsdzēsēji glābēji savāca nezināmās vielas traukus maisos un norobežoja teritoriju. Darbu notikuma vietā turpināja Valsts policija un Valsts vides dienests.