Svētdien ugunsgrēkā Madonas novadā gāja bojā cilvēksPrint

18.05.2020

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 16. maija plkst. 6.30 līdz 18. maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 104 izsaukumus – 35 uz ugunsgrēku, tai skaitā vienu kūlas un divu meža ugunsgrēku dzēšanu, 54 uz glābšanas darbiem, bet 15 izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst. 15.49 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Madonas novadu, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju dega ēkas jumts. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka notikuma vietā deg vienstāva dzīvojamā māja, nojume, traktors un vieglā automašīna kopumā 222m2 platībā. Veicot ugunsgrēka dzēšanas darbus, tika atrasts bojāgājis cilvēks. Plkst. 22.05 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 08.12 VUGD saņēma izsaukumu uz Liepāju, kur ugunsgrēks bija izcēlies deviņstāvu dzīvojamā mājā. Notikuma vietā tika konstatēts, ka septītā stāva balkonā deg loga rāmis un koka konstrukcijas 2m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotā dzīvokļa izglāba četrus cilvēkus, kuri tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Dzīvoklī dūmu detektors nebija uzstādīts. Plkst. 09.05 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD atgādina, ka no šā gada 1.janvāra visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu! Dūmu detektors ar skaļu skaņas signālu vēstīs par telpās izveidojušos sadūmojumu, lai varētu laikus evakuēties no bīstamās vides un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus.

Sestdien plkst. 18.51 VUGD saņēma izsaukumu uz Aizputes novadu, kur garāžā dega sadzīves mantas 0,5m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš tika nodots NMPD mediķiem. Plkst. 19.29 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 11.50 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Lielvārdes novadā, kur dega vienstāva dzīvojamās mājas jumts 100m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies trīs cilvēki, no kuriem viens bija cietis, mēģinot dzēst ugunsgrēku paša spēkiem. Cietušais tika nodots NMPD mediķiem. Plkst. 14.33 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien ugunsdzēsēju glābēji Stopiņu novadā no upes izcēla vienu bojāgājušu cilvēku un nodeva Valsts policijai.