Talsu novadā dzēsts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēksPrint

08.05.2020

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 7. maija plkst. 6.30 līdz 8. maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 50 izsaukumus – 25 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā piecu kūlas ugunsgrēku un piecu meža ugunsgrēku dzēšanu, 21 uz glābšanas darbiem, bet četri izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar plkst. 21.45 VUGD saņēma izsaukumu uz Talsu novada Abavas pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies divstāvu sabiedriskā ēkā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg divstāvu ēkas jumts 100m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējušies divi cilvēki. Šonakt plkst. 2.51 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur trīs gadījumos dega sodrēji, trīs gadījumos vieglā automašīna, saimniecības ēka un siltumnīca, atkritumi, sadzīves mantas, pirts, meža zemsedze, riepas un malka, traktors, dārza māja un žogs, kokmateriāli un šķūnis.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji Latvijā dzēsuši piecus kūlas ugunsgrēkus, no kuriem lielākais bija Baldones novadā, kur dega pērnā gada zāle divu hektāru platībā. VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir bīstama un aizliegta! Saulainākajās pavasara dienās nereti gandrīz visi Latvijas ugunsdzēsēji glābēji vienlaicīgi dzēš plašus kūlas ugunsgrēkus! VUGD aicina cilvēkus aizdomāties, ka laikā, kamēr ugunsdzēsēji glābēji dzēš degošo kūlu, kādam, iespējams, ir nepieciešama palīdzība, bet tā nevar tikt sniegta operatīvi, ja visi tuvākie dienesta resursi ir iesaistīti kūlas ugunsgrēku dzēšanā.