Ugunsgrēkā Saulkrastu novadā gāja bojā cilvēksPrint

12.04.2019

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 11.aprīļa plkst. 6.30 līdz 12.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 80 izsaukumus – 41 uz ugunsgrēku dzēšanu, tostarp 28 uz kūlas ugunsgrēkiem, un 23 uz glābšanas darbiem, bet 14 izsaukumi bija maldinoši.

Vakar vakarā, plkst. 22:43, VUGD saņēma informāciju, ka Saulkrastu novadā dzīvojamā mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka dzīvojamā māja deg ar atklātu liesmu un pastāv apdraudējums arī blakus esošajām ēkām. Ugunsdzēsēji glābēji sākotnēji nevarēja iekļūt ēkā, jo mājas logiem priekšā bija restes un visa ēka bija piekrauta ar mantām. Pēc restu pārzāģēšanas ugunsdzēsēji glābēji iekļuva ēkā un tajā atrada vienu bojāgājušo. Ēka dega 150m2 platībā. Ugunsgrēka izplatīšanās tika ierobežota plkst. 02:28, bet konstrukciju jaukšanas un dzēšanas darbi vēl turpinās. Dzēšanas darbi ir tik ilglaicīgi, jo liesmas plaši izplatījās pa ēkā esošajām mantām un šobrīd ugunsdzēsējiem glābējiem jāveic mantu iznešana no mājām, lai tās varētu saliet ar ūdeni un nodzēst visus degšanas perēkļus.  

Plkst. 20:53 VUGD saņēma informāciju, ka Rīgā, Atlantijas ielā, ražošanas ēkā ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka četrstāvu ražošanas ēkas otrajā stāvā deg gatavās produkcijas paletes ar kastēm 14m2 un ierīce 1m2 platībā. Izceļoties ugunsgrēkam, ēkā bija nostrādājusi automātiskā ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācija sistēma un tika veikta cilvēku evakuācija. Kopumā no ēkas tika evakuēti 55 cilvēki. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 23:37.

Plkst. 16:07 VUGD saņēma informāciju, ka Babītes novada Babītes pagastā deg šķūnis. Jau tuvojoties notikuma vietai, ugunsdzēsēji glābēji redzēja melnus dūmus. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg nojume, kurā tiek glabāta malka, pilnā 250m2 platībā. No šķūņa aizdegās arī kūla 900m2 platībā. Dzēšanas darbi noslēdzās pēc sešām stundām.

Šogad reģistrēti jau 1433 pērnās zāles ugunsgrēki, no kuriem 28 dzēsti aizvadītajā diennaktī. Lielākie no tiem reģistrēts Daugavpils novada Naujenes pagastā, kur sausā zāle dega 5 hektāru platībā un Gulbenes novada Jaungulbenes pagastā, kur kūla dega viena hektāra platībā. Salacgrīvā, Pērnavas ielā, dega kūla 1500m2 un atkritumi 30m2 platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana nevar būt kontrolēta – vēja un citu apstākļu ietekmē, degšanas virziens var mainīties un liesmas var strauji izplatīties un pārmesties uz ēkām. VUGD aicina iedzīvotājus sakopt sev piederošās teritorijas bez kūlas dedzināšanas un gadījumos, ja ir izcēlies kūlas ugunsgrēks – nekavējoties zvanīt VUGD uz tālruni 112!

Plkst. 14:01 Vecumnieku posteņa ugunsdzēsēji glābēji devās uz Vecumnieku novada Vecumnieku pagastu, kur uz lauka akā bija iekritis brieža mazulis. Tā kā dzīvnieks vēl bija jauns un neliels, ugunsdzēsēji glābēji viņu ar rokām izcēla no akas. Pēc izglābšanas briedis aizskrēja.