Vakardien Saulkrastu novadā noticis sprādziens dzīvojamā mājāPrint

06.10.2017

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 5.oktobra plkst. 6.30 līdz 6.oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma (VUGD) 31 izsaukumu – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 19 uz glābšanas darbiem, bet trīs no izsaukumiem bija maldinājumi. 

Vakardien plkst. 20.32 VUGD saņēma izsaukumu uz Saulkrastu novadu, kur dzīvojamā mājā bija noticis sprādziens, sagruvusi ēka un, iespējams, tajā atradās cilvēki. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ēkā bija notikusi eksplozija, kā rezultātā ēka sagruvusi, bija izcēlies ugunsgrēks un joprojām notika vairāki nelieli sprādzieni. Ugunsdzēsēji glābēji nekavējoties uzsāka cilvēku meklēšanas un glābšanas darbus, kā arī veica ugunsgrēka dzēšanas darbus un jauca ēkas konstrukcijas, lai būtu droši glābējiem veikt cilvēku meklēšanu. Nakts laikā glābēji zem sagruvušās ēkas atrada piecus bojāgājušus cilvēkus. Glābšanas darbi pabeigti šorīt plkst. 7.03 un visus šī negadījuma iemeslus noskaidros Valsts policija.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, siena ruļļi, lapu kaudze, celtniecības putekļi, matracis, elektrības vadi, apgaismes stabs, vieglā automašīna, mikroautobuss un piekabe, sodrēji ēkas dūmvadā un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.