Civilās aizsardzības mācības “STORMEX 2016”

Piedāvājam noskatīties video apkopojumu par vienu no aizvadītā gada spilgtākajiem notikumiem VUGD darbā - valsts līmeņa civilās aizsardzības mācībām “STORMEX 2016”, kuras norisinājās visā Latvijas teritorijā no 21. līdz 26.oktobrim.

Mācību scenārija pamatā bija postošs orkāns (vērtas spēks brāzmās 42-48 m/s), kas radīja infrastruktūras bojājumus visā valstī. Piecu dienu laikā vairāk nekā 50 valsts iestādes, pašvaldības un citas institūcijas izspēlēja 15 dažādas praktiskās un teorētiskās epizodes saistībā ar dabas stihijas izraisītām sekām.

Kopumā civilās aizsardzības mācības “STORMEX 2016” noritēja veiksmīgi – tās ne tika deva iespēju pārbaudīt valsts un pašvaldību institūciju, operatīvo dienestu un citu iesaistīto organizāciju savstarpējo sadarbību katastrofu gadījumos, bet arī apliecināja dienestu gatavību un reaģēšanas spējas.

“STORMEX 2016” organizācijā un īstenošanā tika iesaistīti vairāk nekā 1200 cilvēku. Liels paldies visiem iesaistītajiem par labi paveikto darbu un tiekamies pēc četriem gadiem, kad tiks organizētas nākamās valsts līmeņa civilās aizsardzības mācības!

 

Video skaties šeit: https://youtu.be/lR0d3rAxS54