VUGD piedalīsies SIA “Vollers-Rīga” rīkotajās mācībāsPrint

18.10.2018

Šodien, 18.oktobrī, plkst. 10.00 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) piedalīsies SIA “Vollers-Rīga” rīkotajās vietējā līmeņa praktiskajās civilās aizsardzības mācībās Salaspils novada “Lindēs”.

Mācībās tiks inscenēta situācija, ka uzņēmumā ,vienā no noliktavas telpām, kur tiek uzglabāta ķīmiskā viela (nātrija nitrāts) aizdegsies iekrāvējs un notiks ugunsgrēka izplatība visā noliktavas telpā. Saskaņā ar mācību scenāriju incidenta rezultātā cietis viens uzņēmuma darbinieks, kuram tiks sniegta pirmā palīdzība un ugunsdzēsēji glābēji veiks ugunsgrēka likvidācijas darbus.

Mācībās piedalīsies amatpersonas un nodarbinātie no VUGD, Valsts vides dienesta, pašvaldības policijas, Valsts policijas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un SIA “Vollers – Rīga”. Mācību mērķis ir pārbaudīt civilās aizsardzības plānā noteikto kārtību, kā arī pārbaudīt sadarbību starp iesaistītajām institūcijām.

Mācību ietvaros operatīvie transportlīdzekļi pārvietosies ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem, tāpēc aicinām iedzīvotājus neuztraukties, redzot uz ielām pārvietojoties operatīvo tehniku ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem, un redzot dūmus, jo mācību ietvaros tiks izmantoti avārijas bīstamo faktoru imitācijas līdzekļi jeb dūmu sveces. Mācību organizatori jau iepriekš atvainojas iedzīvotājiem par mācību laikā radītajām neērtībām – ceļu satiksmes pārvirzīšanu ārpus iespējamās riska zonas, atsevišķu ceļa posmu slēgšanu uzņēmuma tuvumā, kā arī operatīvo transportlīdzekļu un sirēnu radītajiem skaņas signāliem.