Vakar ugunsgrēkā Jelgavas novadā cieta cilvēksPrint

12.09.2018

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 11.septembra plkst. 6.30 līdz 12.septembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 51 izsaukumu – 18 uz ugunsgrēku dzēšanu un 24 uz glābšanas darbiem, bet deviņi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Plkst. 18.06 saņemts izsaukums uz Jelgavas novadu, kur ugunsgrēks bija izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka otrā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas 0,5m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Ugunsgrēks likvidēts pirms VUGD ierašanās un ugunsdzēsēji glābēji izvēdināja piedūmotās telpas.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, papīri, koka dobums, sausā zāle, lapas, salmu kaudze, vieglā automašīna, autobuss, divas dārza mājas, šķūnis, saimniecības ēka, divstāvu dzīvojamā māja un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Vakar ap plkst. 11.00 Doles ielā Rīgā palīdzība bija nepieciešama trīs cilvēkiem, kuri ar laivu atrodas ūdenī un saviem spēkiem nespēj tikt krastā. Notikuma vietā konstatēts, ka laiva uzskrējusi uz sēkļa. Ugunsdzēsēji glābēji ar laivas palīdzību visus trīs cilvēkus ugunsdzēsēji glābēji nogādāja krastā.

Ugunsdzēsēji glābēji Stopiņu novada Upeslejās un Balvu novada Bērzpils pagastā no ūdenstilpēm izcēla divus noslīkušus cilvēkus. Abos gadījumos noslīkušie nodoti Valsts policijas darbiniekiem.

Palīdzot bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušiem dzīvniekiem, vakar ugunsdzēsēji glābēji Piekrastes ielā Daugavpilī notvēra čūsku, kas atradās pie piecstāvu ēkas ieejas un palaida brīvībā, Ābeļu ielā Gulbenē izcēla meliorācijas akā iekritušu kaķi, Brīvības ielā Rēzeknē notvēra pagrabā ielīdušu čūsku un palaida brīvībā, bet Mālpils novadā no pazemes telpas izcēla tajā iekritušu bulli.