Vakar ugunsgrēkā Cēsīs cieta cilvēksPrint

28.02.2018

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 27.februāra plkst. 6.30 līdz 28.februāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 51 izsaukumu – 21 uz ugunsgrēku dzēšanu un 23 uz glābšanas darbiem, bet septiņi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Plkst. 9.11 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Alūksnes novada Mālupes pagastu, kur, saskaņā ar sākotnējo informāciju, dega kūts. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg saimniecības ēka 130m2 platībā. Plkst. 14.33 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 22.02 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Kocēnu novada Kocēnu pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg vienstāvu dzīvojamā māja ar izbūvētu mansarda stāvu 100m2 platībā. Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts plkst. 5.40.

Plkst. 22.14 VUGD saņēma izsaukumu uz Egļu ielu Cēsīs, kur vienstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg sodrēji ēkas dūmvadā un blakus esošā starpsiena 2,5m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējās divi cilvēki, no kuriem viens bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 23.22 ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sadzīves mantas, malka, ventilators, trīs vieglās automašīnas, starpstāvu pārsegums un siena, bēniņu pārsegums, automazgātavas jumts, pirts telpa, šķūnis, saimniecības ēka, dzīvojamā māja, sodrēji 11 ēku dūmvados un trīs gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, vakar ugunsdzēsēji glābēji Salaspils novada Salaspils pagastā no koka nocēla kaķi un nodeva saimniekiem.