Aizvadītajā diennaktī dzēsti divi paaugstinātas bīstamības ugunsgrēkiPrint

27.02.2018

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 26.februāra plkst. 6.30 līdz 27.februāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 57 izsaukumus – 21 uz ugunsgrēku dzēšanu un 26 uz glābšanas darbiem, bet 10 no izsaukumiem bija maldinājumi.

Plkst. 14.10 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Burtnieku novada Valmieras pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg divstāvu dzīvojamās mājas jumts un otrais stāvs 300m2 platībā. Plkst. 17.44 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 21.32 tika saņemts izsaukums uz Raiņa ielu Ilūkstē, kur dega šķūnis. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg vairāki šķūņi zem viena jumta, kas ir iebrucis, un malka 200m2 platībā. Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts plkst. 1.16.

Šorīt plkst. 5.45 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Priekuļu novada Priekuļu pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies pirts ēkā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg vienstāvu koka ēka 20m2 platībā. Mēģinot nodzēst ugunsgrēku pirms VUGD ierašanās, ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 7.29 ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, malka, mēbeles, sadzīves mantas, kravas automašīna, siena, starpsiena, garāžas siena un griesti, starpstāvu pārsegums, dzīvojamās mājas siena un grīda, dārza māja, sodrēji astoņu ēku dūmvados un trīs gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, vakar ugunsdzēsēji glābēji Raiņa ielā Kuldīgā krastā nogādāja suni, kas atradās uz ledus un saviem spēkiem nespēja nokļūt krastā.