Vakar ugunsgrēkos gāja bojā divi cilvēkiPrint

22.02.2018

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 21.februāra plkst. 6.30 līdz 22.februāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 46 izsaukumus – 24 uz ugunsgrēku dzēšanu un 13 uz glābšanas darbiem, bet deviņi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Vakar plkst. 11.53 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Sarkandaugavas ielā Rīgā, kur no daudzstāvu dzīvojamās mājas nāca dūmi. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka piecstāvu dzīvojamās mājas ceturtā stāva dzīvokļa virtuvē deg mēbeles un dīvāns 6m2 platībā. No piedūmotās ēkas pieciem cilvēkiem bija izdevies evakuēties saviem spēkiem pirms VUGD ierašanās, bet ugunsdzēsēji glābēji izglāba divus cilvēkus, kas bija cietuši un tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Savukārt dzīvoklī, kurā bija izcēlies ugunsgrēks, tika atrasts viens bojāgājis cilvēks. Plkst. 14.01 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 16.11 VUGD saņēma izsaukumu uz Ludzas novada Cirmas pagastu, kur no divstāvu dzīvojamās mājas logā nāca dūmi. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka deg divstāvu, ar ķieģeļiem apšūta, dzīvojamā māja 100m2 platībā. Veicot dzēšanas darbus, ēkā tika atrasts viens bojāgājis cilvēks. Plkst. 23.52 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar plkst. 19.38 tika saņemts izsaukums uz Vaives ielu Cēsīs, kur dega vienstāvu dzīvojamās mājas mansardstāva jumta konstrukcijas 60m2 platībā un mansarda stāvā esošā telpa 5m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem bija evakuējies viens cilvēks. Plkst. 23.43 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sadzīves mantas, granulas, šķeldas kaudze, bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, elektroinstalācijas vadi, bērnu ratiņi, malka pie krāsns, malka šķūnī, kūpinātava, starpstāvu pārsegums virs krāsns, vannas istabas siena un griesti, saimniecības ēkas siena, pagrabs, trauku mazgājamā mašīna, četras vieglās automašīnas, divas saimniecības ēkas, un sodrēji sešu dzīvojamo māju dūmvados.