Vakar ugunsgrēkā Krāslavas novadā gāja bojā divi cilvēkiPrint

16.01.2018

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 15.janvāra plkst. 6.30 līdz 16.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 54 izsaukumus – 28 uz ugunsgrēku dzēšanu un 20 uz glābšanas darbiem, bet seši no izsaukumiem bija maldinājumi. 

Plkst. 17.56 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Krāslavas novada Skaistas pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg vienstāvu dzīvojamās mājas jumts 130m2 platībā un tas ir daļēji iebrucis. Ugunsgrēkā gāja bojā divi cilvēki. Plkst. 23.53 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 22.20 VUGD saņēma izsaukumu uz Stūrīša ielu Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg pie dzīvojamās mājas piebūvēta vienstāvu garāža ar divām vieglajām automašīnām 80m2 platībā. Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts plkst. 1.52.

Plkst. 22.26 tika saņemts izsaukumus uz Atmodas bulvāri Liepājā, kur dega dārza māja. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka dārza māja deg 4m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no dārza mājas evakuējās viens cilvēks, kurš bija cietis un nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 23.03 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, siena ruļļi, siens, elektrības rozete, krāsns, veļas mazgājamā mašīna, virtuves grīda, traktors, dārza māja, saimniecības ēka un šķūnis, sodrēji 14 ēku dūmvados un četros gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, vakar ugunsdzēsēji Saldus novada Novadnieku pagastā no ledus nocēla stirnu, kas saviem spēkiem nespēja tikt krastā, bet Vārkavas novada Rožkalnu pagastā ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušam alnim, kurš jau otro dienu atradās uz aizsaluša ezera, apmēram 200 metrus no krasta, un ar priekšējām kājām bija ielūzis un iestrēdzis ledū – glābēji tauvā iesēja virvi un izvilka alni krastā.