Ugunsdzēsēji glābēji aizvadīja mierīgu diennaktiPrint

09.11.2017

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 8.novembra plkst. 6.30 līdz 9.novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 32 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu un 18 uz glābšanas darbiem, bet viens no izsaukumiem bija maldinājums. 

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, elektrolīnijas balsts, tualete, frontālais iekrāvējs, katlu mājas jumts, starpsiena un ventilācijas kanāls, neapdzīvota māja un sodrēji ēkas dūmvadā. Platības ziņā lielākie ugunsgrēki bija izcēlušies plkst. 7.00 Pārupes ielā Baldonē un plkst. 00.01 Jelgavas novada Valgundes pagastā, kur katrā no notikuma vietām dega šķūnis 40m2 platībā. Ugunsgrēks Baldonē likvidēts plkst. 8.14 , bet Jelgavas novadā plkst. 1.40.

Vakar tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Katvaru pagastu, kur kāds aptuveni 12 gadus vecs zēns bija iestidzis slapjā grantī. Ugunsdzēsēji glābēji ar lāpstām slapjās smiltis atraka un bērnu atbrīvoja. Neapdomīga un pārgalvīga rīcība, kā arī nezināšana nereti noved pie traģiskiem negadījumiem. Lai izvairītos no traģiskām nelaimēm, kurās cieš un bojā iet bērni, VUGD aicina vecākus regulāri pārrunāt ar bērniem pareizu rīcību ārkārtas gadījumos un to, kā saņemt operatīvo dienestu palīdzību. Svarīgi arī bērniem regulāri atgādināt, ka ir bīstami atrasties jaunbūvēs, pamestās ēkās, dažādās karjerās u.c. Būtiski ir arī pārrunāt dažādus rīcības scenārijus, ja nelaime tomēr notikusi, kā arī kuros gadījumos ir jāzvana ugunsdzēsējiem glābējiem uz tālruni 112 un kāda informācija jāsniedz piezvanot.