Šodien Rīgas radio un televīzijas tornī notiks ugunsdzēsēju glābēju mācībasPrint

25.10.2017

Šodien, 25.oktobrī, plkst. 10.00 notiks Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) rīkotās praktiskās mācības Rīgā, Zaķusalas krastmalā 1, kurās tiks izspēlēta situācija, ka remontdarbu laikā Rīgas radio un televīzijas tornī izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks. 

Mācībās tiks inscenēta situācija, ka remontdarbu laikā Rīgas radio un televīzijas torņa skatu laukumā, kas atrodas 134 metru augstumā, notiek īssavienojums elektroinstalācijā un izceļas ugunsgrēks. Liesmas strauji izplatās pa būvmateriāliem, kuri tiek izmantoti remontdarbu laikā, kā rezultātā trešajā torņa balstā ir izveidojies spēcīgs piedūmojums un 142 metru augstumā uz antenu platformas atrodas divi cilvēki, kuri nevar evakuēties.

Mācību mērķis ir pārbaudīt ugunsdzēsēju glābēju iegūtās iemaņas un trenēties veikt ugunsgrēku dzēšanu un glābšanas darbus sabiedriski nozīmīgās ēkās, kā arī pārbaudīt un pilnveidot objekta administrācijas un darbinieku rīcību ugunsgrēka gadījumā. Lai inscenēto situāciju pēc iespējas pietuvinātu reālam ugunsgrēkam, mācībās tiks izmantots dūmu ģenerators, kas radīs mākslīgos dūmus.

Mācību ietvaros operatīvie transportlīdzekļi pārvietosies ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem, tāpēc aicinām iedzīvotājus neuztraukties, redzot uz ielām pārvietojoties operatīvo tehniku ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem. VUGD jau iepriekš atvainojas iedzīvotājiem par operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem un par to, ja kādam šīs mācības radīs nepamatotu uztraukumu.

Žurnālistu ievērībai – objekta teritorijā nebūs iespējams vērot mācību norisi.