VUGD mācību grupa atgriežas no mācībām ZviedrijāPrint

20.10.2017

20.oktobrī, no ūdenslīdēju mācībām Svanesundē (Zviedrija) atgriežas otrā VUGD mācību grupa. 

Kopumā, ņemot vērā arī pagājušonedēļ apmācītos, savas zināšanas un iemaņas uzlaboja 11 VUGD un UCAK pārstāvji:

-          Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 1.daļas vada komandieris leitnants Lauris Bullis;

-          Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 1.daļas nodaļas komandieris virsseržants Modris Karlsons;

-          Latgales reģiona brigādes Rēzeknes daļas vada komandiera vietnieks virsseržants Maksims Dimpers;

-          Latgales reģiona brigādes Rēzeknes daļas ugunsdzēsējs glābējs virsseržants Jānis Kukuļs;

-          Vidzemes reģiona brigādes Valmieras daļas nodaļas komandieris seržants Oskars Reiziņš;

-          Rīgas reģiona pārvaldes 1.daļas vada komandiera vietnieks seržants Arnis Hofmanis;

-          Rīgas reģiona pārvaldes 1.daļas nodaļas komandieris kaprālis Edvards Gņedojs;

-          Rīgas reģiona pārvaldes 1.daļas ugunsdzēsējs glābējs kaprālis Jurijs Hudins;

-          Vidzemes reģiona brigādes Valmieras daļas ugunsdzēsējs glābējs kaprālis Rihards Reizinš;

-          Zemgales reģiona brigādes Jelgavas daļas ugunsdzēsējs glābējs kaprālis Uldis Ķīselis;

-          Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas Ugunsdrošības un civilās aizsardzības katedras lektors Armands Mutuls.

Mācības kopumā ilga 2 nedēļas, katrā no nedēļām piedaloties atsevišķai 40 dalībnieku grupai, kuri pārstāvēja Baltijas jūras reģiona valstu dienestus. Mācības notika Baltijas jūras reģiona programmas Dive-SMART-Baltic projekta ietvaros. Mācību galvenais koordinators bija Zviedrijas Krasta apsardzes dienests.

Starptautisko mācību mērķis bija salīdzināt ūdenslīdēju sagatavotības līmeni dažādās Baltijas reģiona valstīs un dot iespēju izmēģināt darbībā jauno aprīkojumu, liela daļa
no kura – piemēram, Kirby Morgan ķiveres, pašlaik ir pieejamas vien dažam valstīm Eiropā. Mācību sākumā dalībnieki tika sadalīti starptautiskās komandās 6-8 cilvēki komandā, lai veicot uzdevumus tiktu pārbaudītas arī dalībnieku spējas sadarboties ar citu valstu dienestu pārstāvjiem. Piecu dienu laikā tika izspēlēts sekojošs scenārijs – jūrā pie Zviedrijas krastiem ir noslīcis kuģis. Katrā no dienām komandas veica kādu no uzdevumiem, ar kuriem būtu jāsaskaras veicot glābšanas darbus: dienas sākumā vienmēr tika sadalītas lomas – daži veica zemūdens darbus un citi koordinēja darbību sauszemē. Vienā no dienām dalībnieki simulēja situāciju, kur bija nepieciešams veikt metāla griešanas un metināšanas darbus 10 metru dziļumā, meklējot kuģa atlauzās iespraustos cilvēkus. Citā dienā tika izspēlēts scenārijs, kur kuģī bija izveidojušās gaisa kabatas un bija nepieciešams veikt tur esošo cietušo pārģērbšanu glābšanas tērpos. Tāpat vienā no dienām tika konstatēta ķīmisko vielu noplūde no kuģa un bija nepieciešams atrast un ierobežot noplūdes avotu, kā arī vēlāk veikt aprīkojumu atsārņošanu. Dalībniekiem bija iespēja izmēģināt arī citu zemūdens darbu aprīkojumu, ko Zviedrijas Krasta apsardzes dienests izmanto ikdienā - zemūdens dronus un alpīnistu aprīkojumu kravu un cilvēku izcelšanai no ūdens.

VUGD amatpersonas regulāri piedalās dažādās teorētiskajās un praktiskajās mācībās, lai paaugstinātu amatpersonu profesionālās iemaņas.