Aizvadīts VUGD rīkotais konkurss par ugunsdrošību Kuldīgas novada skolāmPrint

20.10.2017

Trešdien, 18.oktobrī, norisinājās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigādes un Kuldīgas novada pašvaldības Izglītības nodaļas rīkotais konkurss“Vai esi gudrāks par lapsēnu Guni?”, kurā tika aicinātas pieteikties Kuldīgas novada vispārizglītojošo skolu 5. klašu skolēnu komandas. 

Konkursa mērķis bija veicināt skolēnu izpratni par ugunsdrošības jautājumiem un rīcību bīstamās situācijās, kā arī izglītot skolēnus par ugunsdzēsēja glābēja profesiju. Iesākumā katrai komandai bija uzdots mājasdarbs iesniegt komandas radītu radošu vizuāla formāta darbu par drošību ziemā, bet konkursa dienā komandām bija jāveic vairāki kontrolpunkti, kas saistīti ar jautājumiem par ugunsdrošību, ugunsdzēsēja glābēja profesiju un rīcību bīstamās situācijās. Līdztekus konkursa laikā Valsts policijas darbinieki bērniem atgādināja par dažādiem drošības jautājumiem, bet konkursa noslēgumā visus ar nelielu koncertu iepriecināja dziedošais Kuldīgas daļas ugunsdzēsējs glābējs Jānis Buķelis.

Konkursa galveno balvu, ekskursiju visai klaseiuz Latvijas ugunsdzēsības muzeju Rīgā, ieguva Kuldīgas Centra vidusskolas komanda “Trīs sērkociņi”, aiz sevis atstājot Kuldīgas alternatīvās sākumskolas komandu “Jaunie dzēsēji” un Kuldīgas pamatskolas komandu “Superdzēsēji”. Līdztekus tika pasniegtas arī simpātiju balvas par labākajiem iesniegtajiem mājasdarbiem. VUGD simpātiju balvu par labāko mājasdarbu ieguva Kuldīgas pamatskolas komanda “Superdzēsēji”, Valsts policijas balvu ieguva Turlavas pamatskolas komanda “Turguntiņi”, bet Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centra un “Milzu!” brokastu pārslu simpātiju balvu saņēma Laidu pamatskolas komanda “Lieliskais trijnieks” un Kuldīgas Centra vidusskolas “Guntiņa uguntiņa”.

VUGD pateicas visām komandām par dalību konkursā, kā arī visiem konkursa atbalstītājiem – kolēģiem no Valsts policijas, Kuldīgas novada pašvaldībai un Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centram.