Vakar ugunsgrēkā Ventspilī bojā gāja divi cilvēki Print

20.10.2017

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 19.oktobra plkst. 6.30 līdz 20.oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 41 izsaukumus – 14 uz ugunsgrēku dzēšanu, 19 uz glābšanas darbiem, bet astoņi no izsaukumiem bija maldinājumi. 

Vakar plkst. 16.11 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Kurzemes ielā Ventspilī, kur ugunsgrēks bija izcēlies celtniecības vagonā. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka vienstāvu celtniecības vagons deg ar atklātu liesmu 15m2 platībā. Ugunsgrēka dzēšanas darbu laikā vagonā tika atrasti divi bojāgājuši cilvēki. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 17.51.

Plkst. 21.12 VUGD saņēma izsaukumu uz Matīsa Gūtmaņa ielu Liepājā, kur divstāvu dzīvojamā mājā bija izveidojies piedūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēkas pirmā stāva dzīvoklī deg sadzīves mantas 2m2 platībā. No piedūmotā dzīvokļa ugunsdzēsēji glābēji izglāba vienu sievieti, kuru nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 21.47.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sodrēji dūmvadā, malkas kaudze, koks, vieglā automašīna, dārza māja, šķūnis. Platības ziņā lielākais ugunsgrēks bija izcēlies Slimnīcas ielā Baltinavā, kur dega vienstāvu neapdzīvota māja 120m2 platībā. Izsaukums uz notikuma vietu tika saņemts plkst.20.23, un ugunsgrēks tika likvidēts īsi pēc pusnakts, plkst. 00.06.

Palīdzot bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušiem dzīvniekiem, ugunsdzēsēji glābēji Jūrmalā nocēla no jumta kaķi, bet Rīgā nocēla kaķi no pamestas ēkas juma.