Ceturtdien Liepājā notiks ugunsdzēsēju glābēju mācībasPrint

18.10.2017

Ceturtdien, 19.oktobrī, plkst. 11.00 notiks Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) rīkotās praktiskās mācības Liepājā, Flotes ielā 7, kurās tiks izspēlēta situācija, ka Sociālā dienesta nakts patversmē ir izcēlies ugunsgrēks. 

Mācībās tiks inscenēta situācija, ka ēkā, kurā atrodas Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta nakts patversme, vienā no otrā stāva kabinetiem ir noticis īssavienojums un aizdedzies dators. Sākotnēji ugunsgrēku ēkas darbinieki mēģina nodzēst saviem spēkiem, bet nesekmīgi un uguns pārņem kabinetā esošās mēbeles. Tiek izsaukti ugunsdzēsēji glābēji un evakuēti ēkā esošie cilvēki.

Mācību mērķis ir pārbaudīt ugunsdzēsēju glābēju iegūtās iemaņas un trenēties veikt ugunsgrēku dzēšanu un glābšanas darbus sabiedriski nozīmīgās ēkās, kā arī pārbaudīt un pilnveidot objekta administrācijas un darbinieku rīcību ugunsgrēka gadījumā. Lai inscenēto situāciju pēc iespējas pietuvinātu reālam ugunsgrēkam, mācībās tiks izmantota dūmu mašīna, kas radīs mākslīgos dūmus.

Mācību laikā operatīvie transportlīdzekļi pārvietosies ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem, tāpēc aicinām iedzīvotājus neuztraukties. VUGD atvainojas iedzīvotājiem par operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem un par to, ja kādam šīs mācības radīs uztraukumu.

Žurnālistu ievērībai – mācības būs iespējams vērot objekta teritorijā noteiktās vietās. Ja vēlaties vērot mācības klātienē, lūgums pieteikt savu dalību līdz 18.oktobra plkst. 16.00,rakstot uz e-pastu vugd.gov.lvanete.strazdina