Šonakt ugunsgrēkā Rīgā izglābti seši cilvēkiPrint

18.10.2017

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 17.oktobra plkst. 6.30 līdz 18.oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 30 izsaukumus – 10 uz ugunsgrēku dzēšanu, 17 uz glābšanas darbiem, bet trīs no izsaukumiem bija maldinājumi. 

Šonakt plkst. 15.14 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Lilijas ielu Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka divstāvu dzīvojamās mājas pirmajā stāvā deg ārdurvis 2m2 platībā un starpstāvu pārsegums 6m2 platībā. No degošās ēkas otrā stāva ar trīsposmu izbīdāmām kāpnēm tika izglābti seši cilvēki. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 4.46.

Palīdzot nelaimē nonākušiem cilvēkiem, vakar plkst.17.46 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rēzeknes novada Vērēmu pagastu, kur purvainā mežā bija apmaldījusies sieviete. Piesaistot Valsts robežsardzes helihopteru, tika noskaidrota sievietes atrašanās vieta. Ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja sievietei izkļūt no meža un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem. Savukārt plkst. 20.08 VUGD saņēma izsaukumu uz Rugāju novada Lazdukalna pagastu, kur mežā bija apmaldījies vīrietis. Sadarbībā ar Valsts policiju, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un piesaistot Valsts robežsardzes helihopteru, vīrietis tika atrasts un izvests no meža.

Vakar Rugāju novada Rugāju pagastā VUGD no upes izcēla vienu noslīkušo.