Brīvdienās ugunsgrēkos Rīgā un Jēkabpilī cieta divi cilvēki Print

16.10.2017

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 14.oktobra plkst. 6.30 līdz 16.oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 66 izsaukumus, no kuriem 20 bija uz ugunsgrēku dzēšanu, 32 uz glābšanas darbiem, bet 14 izsaukumi bija maldinājumi.

Sestdien plkst. 9.18 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Ģertrūdes ielu Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies trīsstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka otrā stāva dzīvoklī deg sadzīves mantas 20m2 platībā. Ar izbīdāmo kāpņu palīdzību no otrā stāva dzīvokļa tika izglābta sieviete, kura bija cietusi un nodota Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 10.55.

Svētdien plkst. 11.58 VUGD saņēma izsaukumu uz Bebru ielu Jēkabpilī, kur garāžā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka garāžā vieglajai automašīnai gruzd elektroinstalācija 0,1m2 platībā. No piedūmotās garāžas tika izglābti divi vīrieši, no kuriem viens bija cietis un nodots NMPD mediķiem. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 12.25.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, riepas, divas vieglās automašīnas, garāža, divas dārza mājas, virtuve un istaba, sodrēji divu ēku dūmvados un divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Sestdien Auces novada Vecauces pagastā palīdzība bija nepieciešama diviem vīriešiem, kuri apmaldījušies mežā, savukārt svētdien divi vīrieši Alojas novada Alojas pagastā bija apmaldījušies purvā. Abos gadījumos, izmantojot skaņas signālus, vīriešiem tika norādīts virziens izejai no meža.

Palīdzot nelaimē nonākušiem cilvēkiem, sestdien ap plkst. 2.00 Pļaviņu novada Klintaines pagastā no kraujas tika izcelts tajā iekritis vīrietis un nodots NMPD mediķiem.

Sestdien Viesītes novada Viesītes pagastā no ezera tika izcelts noslīcis cilvēks, kurš nodots Valsts policijas darbiniekiem.

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, ugunsdzēsēji glābēji sestdien Mazajā Salātu ielā Bauskā un Pulkveža Brieža ielā Rēzeknē, katrā no notikuma vietām no kokiem nocēla kaķus, savukārt svētdien Vidzemes un Piekrastes ielas krustojumā Daugavpilī glābēji no akas izcēla tajā iekritušu suni.