Ventspilī uzņēmumā SIA „Ventall Termināls” notiks civilās aizsardzības mācībasPrint

11.10.2017

Šodien, 11.oktobrī, plkst. 13.00 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) piedalīsies SIA “Ventall Termināls” rīkotajās vietējā līmeņa civilās aizsardzības mācībās SIA “Ventall termināls” teritorijā, Dzintaru ielā 66, Ventspilī. 

Mācībās tiks inscenēta situācija, ka SIA „Ventall Termināls” teritorijā iekļūst neidentificēta persona un veic aizdomīgas darbības, neilgi pēc tā piestātnē nenoskaidrotu iemeslu dēļ izceļas ugunsgrēks 500m2 platībā, kura rezultātā tiek bojāta piestātnes naftas produktu pārkraušanas tehnoloģiskā iekārta un notiek naftas produktu noplūde piestātnes tehnoloģiskajā zonā un ostas akvatorijā.

Praktisko mācību mērķis ir apzināt iekšējos un ārējos riskus un paredzēt civilās aizsardzības pasākumus, lai novērstu vai samazinātu pastāvošos draudus darbiniekiem, iedzīvotājiem, īpašumiem un videi, kā arī pārbaudīt mācību dalībnieku gatavību civilās aizsardzības sistēmas ietvaros, kā arī pārbaudīt sadarbību starp iesaistītajām institūcijām.

Mācībās piedalīsies amatpersonas un nodarbinātie no Ventspils brīvostas pārvaldes, VUGD, SIA “Ventamonjaks serviss”, Ventspils pašvaldības policijas, Valsts policijas, Ventspils reģionālās vides pārvaldes, Valsts vides dienesta, Valsts robežsardzes Ventspils pārvaldes, SIA “Ventspils nafta termināls”, Ventspils domes vides uzraudzības nodaļas, AS “Ventbunkers” un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta.

Mācību ietvaros operatīvie transportlīdzekļi pārvietosies ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem, tāpēc aicinām iedzīvotājus neuztraukties, redzot uz ielām pārvietojoties operatīvo tehniku ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem. Mācību organizatori atvainojas iedzīvotājiem par operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem un par to, ja kādam šīs mācības radīs nepamatotu uztraukumu.

Šādas civilās aizsardzības mācības valsts nozīmes paaugstinātas bīstamības objektos notiek reizi trīs gados.