Vakardien ugunsgrēkos cieta trīs cilvēkiPrint

03.10.2017

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 2.oktobra plkst. 6.30 līdz 3.oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma (VUGD) 45 izsaukumus – 23 uz ugunsgrēku dzēšanu, 17 uz glābšanas darbiem, bet pieci no izsaukumiem bija maldinājumi. 

Plkst. 18.36 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Rīgas ielu Siguldā, kur ugunsgrēks bija izcēlies garāžā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka 20m2 platībā deg garāža un tajā esošā automašīna. Pirms VUGD ierašanās, mēģinot nodzēst ugunsgrēku saviem spēkiem, cieta vīrietis, kurš nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 19.51.

Naktī uz otrdienu plkst. 1.35 VUGD saņēma izsaukumu uz Detlava Brantkalna ielu Rīgā, kur deviņstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka sestā stāva dzīvoklī deg bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens 0,1m2 platībā. No piedūmotā dzīvokļa evakuēta sieviete, kura bija cietusi un tika nodota NMPD mediķiem. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 2.37.

Naktī plkst. 4.27 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Rusova ielu Rīgā, kur dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka piecstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī dega bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens 0,5m2 platībā. Ar kāpņu palīdzību no piedūmotā dzīvokļa tika izglābts vīrietis un nodots NMPD mediķiem. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 4.45.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sausā zāle, sadzīves mantas, koka dobums, elektrības vadi, divas vieglās automašīnas, mikroautobuss, jumts, ēkas fasāde, neapsaimniekota garāža, sodrēji ēkas dūmvadā un divos gadījumos dega bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens. Platības ziņā lielākais ugunsgrēks bija izcēlies Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastā, kur uz lauka dega salmi četru hektāru platībā. Izsaukums uz notikuma vietu saņemts plkst. 11.43, bet plkst. 12.40 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar ugunsdzēsēji glābēji devās uz Balvu novada Lazdulejas pagastu, kur ap plkst. 10.00 kāda sieviete bija apmaldījusies mežā, bet vēlāk, tajā pašā pagastā ap plkst. 14.30 purvā bija apmaldījušās divas sievietes. Abos gadījumos, izmantojot skaņas signālus, sievietēm tika norādīts virziens izejai no meža un purva.

Vakar ugunsdzēsēji glābēji Ķekavas novada Ķekavas pagastā no grāvja izcēla noslīkušu cilvēku, kuru nodeva Valsts policijas darbiniekiem.