Brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās uz 91 izsaukumuPrint

02.10.2017

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 30.septembra plkst. 6.30 līdz 2.oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 91 izsaukumu, no kuriem 35 bija uz ugunsgrēku dzēšanu, 41 uz glābšanas darbiem, bet 15 izsaukumi bija maldinājumi.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, papīri, sausā zāle, nepieskatīts ugunskurs, pupiņas kaltē, apgaismes lampa, elektrības vadi, elektrības rozete, tvaika novadīšanas vads, dūmvada fasāde, trīs vieglās automašīnas, kombains, loga rāmis, jumta konstrukcijas un siltuma izolācija, koridors un jumta konstrukcijas, pirts, šķūnis, dārza māja, dzīvojamās mājas bēniņi, sodrēji divu ēku dūmvados un divos gadījumos dega bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Platības ziņā lielākais ugunsgrēks bija izcēlies svētdien Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastā, kur dega sausā zāle 300m2 platībā. Izsaukums uz notikuma vietu tika saņemts plkst. 19.34, bet plkst. 20.50 ugunsgrēks likvidēts.

Sestdien glābēji palīdzība bija nepieciešama četriem cilvēkiem, kuri bija apmaldījušies mežā vai purvā – sestdien Durbes novada Tadaiķu pagastā mežā bija apmaldījies vīrietis, savukārt svētdien Jelgavas novada Sesavas pagastā mežā bija apmaldījušās divas sievietes, bet Mārupes novada Tīrainē purvā bija apmaldījusies sieviete. Visos gadījumos, izmantojot skaņas signālus, cilvēkiem norādīts pareizais virziens izejai no meža vai purva.

Palīdzot nelaimē nonākušiem cilvēkiem, sestdien ugunsdzēsēji glābēji Valmieras ielā Madonā no apmēram divu metru dziļa pagraba izcēla tajā iekritušu vīrieti, savukārt Auces novada Vītiņu pagastā glābēji atbrīvoja traktora kabīnē iesprūdušu cilvēku. Abos gadījumos cilvēki nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem.

Svētdien glābēju palīdzība bija nepieciešama četriem cilvēkiem Durbes novada Durbes ezeru, kur motorlaivai bija saplīsis motors un četri tās pasažieri nespēja tikt krastā – ugunsdzēsēji glābēji nogādāja cilvēkus krastā un nodeva Valsts policijas darbiniekiem. Savukārt Ventspilī Būšnieku ezerā glābēju palīdzība bija nepieciešama vīrietim, kuram laivā bija palicis slikti – ugunsdzēsēji glābēji vīrieti nogādāja krastā un nodeva NMPD mediķiem.

Svētdien Rēzeknes novada Ilzeskalna pagastā no ūdenstilpnes tika izcelts noslīcis cilvēks, kurš nodots Valsts Policijas darbiniekiem.

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, ugunsdzēsēji glābēji sestdien Miera ielā Daugavpilī no koka nocēla kaķi, Rīgas ielā Jēkabpilī atbrīvoja divus kaķēnus, kuri bija iestrēguši starpstāvu pārsegumā, savukārt svētdien glābēji Lilijas ielā Rīgā atbrīvoja kaķi, kura siksniņa bija sapinusies koka zaros.