12.septembrī Saldus novadā uzņēmumā AS „Saldus naftas bāze” notiks civilās aizsardzības mācībasPrint

12.09.2017

Otrdien, 12.septembrī, plkst. 11.00 Saldus novadā, Saldus pagastā notiksuzņēmuma AS „Saldus naftas bāze” un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) rīkotās vietējā līmeņa civilās aizsardzības mācības.

Mācībās tiks inscenēta situācija, ka uzņēmuma AS „Saldus naftas bāze” teritorijā, kur uz dzelzceļa sliedēm atrodas vairākas ar dīzeļdegvielu pildītas vagoncisternas, objekta darbiniekam, veicot vienas vagoncisternas atvēršanu, rodas dzirksteles un notiek aizdegšanās.

Mācību mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot objekta rīcības plānu ugunsgrēka gadījumā, pārbaudīt sadarbību starp iesaistītajām institūcijām, kā arī pilnveidot VUGD un mācībās iesaistīto pašvaldības ugunsdzēsības formējumu personāla praktiskās iemaņas ugunsgrēku dzēšanā naftas pārstrādes uzņēmumos. Plānotajās mācībās piedalīsies amatpersonas un nodarbinātie no AS “Saldus naftas bāze”, VUGD, Neatliekamās medicīniskās palīdzības, Valsts policijas, Valsts vides dienesta, Saldus pašvaldības policijas, Zemessardzes un Saldus novada pašvaldību ugunsdzēsības formējumiem.

Mācību ietvaros operatīvie transportlīdzekļi pārvietosies ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem un tiks iedarbināta objekta trauksmes sirēna, tāpēc aicinām iedzīvotājus neuztraukties, redzot uz ielām pārvietojoties operatīvo tehniku ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem. Līdztekus objekta apkārtnē mācību laikā būs noteikti satiksmes ierobežojumi. Mācību organizatori jau iepriekš atvainojas iedzīvotājiem par operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem un par to, ja kādam šīs mācības radīs nepamatotu uztraukumu.

Šādas civilās aizsardzības mācības valsts nozīmes paaugstinātas bīstamības objektos notiek vienu reizi trīs gados.