Esi drošs – neesi pārdrošs 2017Print

06.09.2017

Aicinot skolēnus pēc vasaras brīvlaika atjaunot savas zināšanas drošības jautājumos, Iekšlietu ministrija organizē konkursu „Esi drošs – neesi pārdrošs” Latvijas skolu 7.-8. klašu skolēniem. Kā galvenā balva konkursa uzvarētājiem būs iespēja izbaudīt ūdens priekus Līvu Akvaparkā.

Skolēni sacentīsies par titulu „Visdrošākā klase – 2017”, parādot savas zināšanas ugunsdrošībā, pirmās palīdzībassniegšanā, drošībā uz ūdens, kā arī uz ielas unmājās.

Konkursu organizē Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Līvu Akvaparku, A/S „Latvijas Gāze”, A/S „Sadales tīkls”, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Valsts policiju un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu.

Katra skola konkursam var pieteikt vienu 7.klases un vienu 8.klases komandu, atsūtot savu pieteikumu kopā ar atbildēm uz 1.kārtas jautājumiem uz e‑pastu lg.lvkonkurss ne vēlāk kā līdz 2017. gada 21. septembrim.

Lai pārbaudītu zināšanas par drošību, komandas veiks uzdevumus un iejutīsies dažādās situācijās, kurās būs jāparāda savas prasmes pareizi rīkoties dažādās bīstamās situācijās. Katras skolas komandai, kura iekļūs pusfinālā, būs arī mājasdarbs – jāsagatavo priekšnesums par tēmu – „Esi drošs – neesi pārdrošs”.

Informatīvi izglītojošā konkursa „Esi drošs – neesi pārdrošs” mērķis ir nostiprināt skolēnu pamatzināšanas un veicināt viņu izpratni par drošību ikdienā un rīcību bīstamās situācijās. Konkursa norise notiks divās atlases kārtās ar pusfinālu 13. oktobrī un finālu 26. oktobrī.

Konkursa pieteikums šeit.

Konkursa nolikums šeit.

Informācija par piedalīšanos konkursā pieejama konkursa organizatoru mājaslapās: www.iem.gov.lv, www.vugd.gov.lv, www.vp.gov.lv, www.nmpd.gov.lv, www.lg.lv, www.akvaparks.lv, www.sadalestikls.lv, kā arī projekta “Esi drošs – neesi pārdrošs” Facebook kontā.