Jaunākās ziņas

Aktuālā informācija par ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā

21.07.2018

(22.07.2018. plkst. 18.00) Jau vairāk kā 120 stundas ugunsdzēsēji glābēji kopā ar citiem iesaistītajiem dzēš paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku Talsu novadā, kurā lielā platībā deg kūdra un mežs.

Jau vairākkārt esam teikuši, ka darbs ir grūts un būs ilgs – tas saistāms ar kūdras ugunsgrēku specifiku – kūdra deg un gruzd uz iekšpusi, bet mežā liesmas var strauji izplatīties pa sausajiem kokiem, tā zariem un meža zemsedzi.

Līdzīgi kā iepriekšējās diennaktis, arī šodien ugunsgrēka dzēšanas darbos iesaistītie cilvēki uz vietas strādāja, lai nepieļautu liesmu izplatību un dzēstu gruzdošās vietas. Šodien laikapstākļi ugunsgrēka vietā nav bijuši labvēlīgi dzēšanas darbiem, jo ar vēju joprojām ir vietas, kur liesmas izplatās. Tomēr vēršam uzmanību, ka ugunsdzēsēji glābēji joprojām notur degšanu iekšējā perimetrā – liesmas izplatās iekšpusē, nevis uz āru.

Kā zināms, plašā reģionā ir jūtams sadūmojums un dūmu smaka no šī ugunsgrēka. Līdztekus tiek veikts gaisa piesārņojuma pārbaudes apkārtējās pilsētās Kurzemē, lai pārliecinātos par gaisa piesārņojuma līmeni. Tiklīdz būs zināmi rezultāti, sadarbībā ar Veselības inspekciju, tiks tālāk jau sniegta informācija iedzīvotājiem. 
 
Bet joprojām aicinām iedzīvotājus netuvoties ugunsgrēka vietai un arī neplānot pastaigas vai, piemēram, ogošanu un sēņošanu apkārtējos mežos, kur jūtams piedūmojums, jo tas var būt bīstami. Ja jūtat dūmu smaku savu māju apkārtnē, aizvērt logus un durvis, bet veselības sūdzību gadījumā konsultējieties ar mediķiem.
 
(22.07.2018. plkst. 10.00) Jau vairāk kā 110 stundas ugunsdzēsēji glābēji dzēš paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku Talsu novadā, kurā lielā platībā deg kūdra un mežs. 
Jau vairākkārt skaidrojām šī kūdras ugunsgrēka specifiku - kūdra gruzd un deg dziļumā, bet vietām uzpūšot vējam, gruzdošās vietas uzliesmo un deg ar atklātu liesmu. Ugunsgrēks deg lielā platībā un ugunsdzēsēju glābēju resursi izvietoti tā, lai nepieļautu liesmu tālāko izplatību un veiktu dzēšanas darbu pa perimetru uz ugunsgrēka centru.
Liels atbalsts ugunsgrēka dzēšanas darbos ir ne tikai citu operatīvo dienestu palīdzība dzēšanā no zemes un no gaisa, kā arī izlūkošanā, bet arī privātpersonas un uzņēmēji, kuri palīdz uz vietas, piemēram, ar traktoriem pievedot ūdeni dzēšanai.  
 
Līdzīgi kā iepriekšējās dienās, arī šodien ar helikopteriem tiks veikta ugunsgrēka dzēšana no augšas
 
Joprojām aicinām iedzīvotājus netuvoties ugunsgrēka vietai un arī neplānot pastaigas vai, piemēram, ogošanu un sēņošanu apkārtējos mežos, kur jūtams piedūmojums, kā arī gadījumā, ja dūmu smaka jūtama māju apkārtnē, aizvērt logus un durvis! Ja saistībā ar dūmiem ir kādas sūdzības par veselību, aicinām konsultēties ar  mediķiem – 113 vai 66016001.
 
(21.07.2018. plkst. 8.40) Jau vairāk nekā 85 stundas ugunsdzēsēji glābēji dzēš paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku Talsu novadā, kurā lielā platībā deg kūdra un mežs. Arī šonakt, visas nakts garumā intensīvi tika turpināti ugunsgrēka dzēšanas darbi, lai ugunsgrēka izplatība tiktu pilnībā ierobežota. 
Šodien dzēšanas darbos iesaistīsies arī NBS helikopters, lai veiktu ugusngrēka dzēšanas darbus no augšas. Kā arī tiek izmantota Valsts robežsardzes palīdzība – ar viņu helikopteru tiek apsekota teritorija no gaisa un tas palīdz novērot ugunsgrēka izplatības virzību un precīzāk plānot dzēšanai nepieciešamos resursus.
 
Skaidrojam, ka šī ugunsgrēka dzēšanas darbi būs ilgstoši, jo kūdras ugunsgrēka specifika ir tāda, ka kūdra gruzd un deg dziļumā, turklāt liela platībā. Līdz ar to plašā reģionā ir jūtams sadūmojums, kā arī deguma smaka. Joprojām aicinām iedzīvotājus netuvoties ugunsgrēka vietai un arī neplānot pastaigas vai, piemēram, ogošanu un sēņošanu apkārtējos mežos, kur jūtams piedūmojums, kā arī gadījumā, ja dūmu smaka jūtama māju apkārtnē, aizvērt logus un durvis!
 
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests informē: ja esat ugunsgrēka tuvumā Tukuma novadā un esat saelpojies dūmus, veselības sūdzību gadījumā konsultējieties ar mediķiem – 113 vai 66016001.
 

(20.07.2018. plkst.18.30) Lai sekmīgi cīnītos ar kūdras un meža ugunsgrēka likvidēšanu Talsu novadā, tiek izmantoti dažādi resursi. Šodien VUGD palielināja ugunsgrēka dzēšanā iesaistīto ugunsdzēsēju glābēju skaitu no 60 uz 90. Notikuma vietā strādā ugunsdzēsības  autocisternas un cita speciālā tehnika (sūkņi, kvadricikli utt.), kā arī ir izviltas kopsummā gandrīz 10 kilometri šļūteņu līniju ūdenspadeves nodrošināšanai. 

Būtisku ieguldījumu ugunsgrēka dzēšanas darbos sniedz Valsts robežsardzes helikopters, ar kuru vairākkārt tiek apsekota teritorija no gaisa un tas palīdz novērot ugunsgrēka izplatības virzību un precīzāk plānot dzēšanai nepieciešamos resursus.

Līdztekus ugunsgrēka dzēšanu no gaisa palīdz veikt NBS helikopteri un viens helikopters no Lietuvas. Arī Latvijas valsts meži palīdz ugunsgrēka dzēšanas darbos, veidojot stigas ar speciālo meža tehniku. Darbos iesaistīts arī Valsts mežu dienests, gan meža ugunsgrēku dzēšanai paredzēto tehniku, gan iesaistot savus darbiniekus, gan konsultējot par meža apvidus īpatnībām, kas jāņem vērā dzēšot ugunsgrēku.

Vairākas privātpersonas un uzņēmēji ir palīdzējuši ar tehnisko nodrošinājumu, piemēram, piegādājot lielgabarīta sūkni ar 400m šļūteņu līniju, kā arī ūdensvedējus, traktorus un meža tehniku.

Vairākas privātpersonas ir piedāvājušas savu palīdzību ugunsgrēka dzēšanā. Patlaban tā netiek izmantota, jo situācija notikuma vietā ir sarežģīta un cilvēkiem bez ekipējuma un zināšanām ugunsgrēku dzēšanā ir bīstama.

Paldies, ikvienam, kas strādā notikuma vietā, kas iesaistās un piedāvā palīdzību! Zinām, ka kopīgiem spēkiem mums izdosies uzvarēt cīņā ar ugunsnelaimi Talsu novadā.

Šeit pieejami foto no ugunsgrēka dzēšanas darbiem un notikuma vietas: https://failiem.lv/u/83tbc9up#_ www.vugd.gov.lv/lat/aktualitates/Fotogalerija/414-ugunsgreka-dzesanas-darbi-talsu-novada-valdgales-pagasta/

Foto autors: Artūrs Andrejs Blomkalns, Valsts policija

 

(20.07.2018. plkst.11.30) Aizvadītajās vairāk nekā 60 stundās norisinājās ne tikai ugunsgrēka dzēšana, bet arī tika organizēta tā turpmākās izplatības ierobežošana. Ap degošo teritoriju tika veidots perimetrs, lai no tā, virzītos uz teritorijas iekšpusi, ierobežotu ugunsgrēku perimetra centrā un, pakāpeniski samazinot degšanas platību, to likvidētu. Līdz ar to ir uzsākts intensīvs ugunsgrēka ierobežošanas posms, kas prasa daudz cilvēkresursu, tādēļ VUGD palielina ugunsdzēsēju glābēju skaitu notikuma vietā no 60 uz 90.

(20.07.2018. plkst.08:00) Jau vairāk nekā 60 stundas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ugunsdzēsēji glābēji turpina plašā ugunsgrēka dzēšanas darbus, kas otrdien pēcpusdienā izcēlās Talsu novada Valdgales pagastā. Šajā ugunsgrēkā lielā platībā platībā deg kūdra un arī blakus esošais mežs.

Aicinām ņemt vērā to, ka šī ugunsgrēka dzēšanas darbi būs ilgstoši, jo kūdras ugunsgrēka specifika ir tāda, ka kūdra gruzd un deg dziļumā, turklāt liela platībā. Līdz ar to plašā reģionā būs jūtams sadūmojums, kā arī deguma smaka.

Aicinām iedzīvotājus netuvoties ugunsgrēka vietai un arī neplānot pastaigas vai, piemēram, ogošanu un sēņošanu apkārtējos mežos, kur jūtams piedūmojums, kā arī gadījumā, ja dūmu smaka jūtama māju apkārtnē, aizvērt logus un durvis! 

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests informē: ja esat ugunsgrēka tuvumā Valdgales pagastā un esat saelpojies dūmus, veselības sūdzību gadījumā konsultējieties ar mediķiem – 113 vai 66016001.

Vakar Apē un Rīgā dzēsti paaugstinātas bīstamības ugunsgrēki

20.07.2018

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 19.jūlija plkst. 6.30 līdz 20.jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 57 izsaukumus – 23 uz ugunsgrēku dzēšanu un 21 uz glābšanas darbiem, bet 13 no izsaukumiem bija maldinājumi.

Vakar ugunsgrēkā Daugavpilī cieta viens cilvēks

18.07.2018

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 17.jūlija plkst. 6.30 līdz 18.jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 63 izsaukumus – 29 uz ugunsgrēku dzēšanu un 25 uz glābšanas darbiem, bet deviņi no izsaukumiem bija maldinājumi.

VUGD piedalīsies SIA “Alpha Osta” rīkotajās mācībās

17.07.2018

Šodien, 17.jūlijā, plkst. 10.00 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) piedalīsies SIA “Alpha Osta” rīkotajās vietējā līmeņa praktiskajās civilās aizsardzības mācībās Birztalu ielā 26, Rīgā.

Ziņu arhīvs Iepriekšējais Mēnesis Jul 2018 Nākamais Mēnesis